Ar būna "sveikas" makiažas? Ar būna "sveikas" makiažas?

Turbūt nė vienai ne paslaptis, kad mūsų naudojamos kosmetikos priemonės makiažui, jų sudėtinės dalys, labai dažnai, ne tik padaro mus gražesnes, puikiai maskuoja norimas vietas, bet ir kenkia mūsų odai, ją sendina. Atsiranda bėrimų, paraudimų, užkemšamos poros, oda nekvėpuoja, atsiranda spuogai. Oda sausinama, ko pasekoje atsiranda raukšlės, vizualiai oda senėja… kartais nesusimąstome, bet ilgalaikis tokių priemonių naudojimas gali negrįžtamai pakenkti mūsų odai.

Išeičių gali būti keletas: nenaudoti makiažo priemonių išvis (būti natūraliste); retai naudoti makiažo priemones, kas kenktų jūsų odai, bet ne tiek kaip kasdien jas naudojant. Arba yra ir trečias variantas. Naudoti tokias makiažo priemones, kurios nekenkia ir savo sudėtinėmis dalimis gali būti netgi naudingos mūsų odai! Ar tai įmanoma... surasti priemonių, kuriose nebūtų parabenų, chemijos, dirbtinių kvapiklių, dažiklių, talko, aliejų ir visokių kitokių kenksmingų medžiagų? Mes dar turime vilties... tokios sudėtinės dalys kaip cinko oksidas, titano dioksidas, geležies oksidai, baltmolis, magnio stearinas, žėrutis, ryžių milteliai yra tikras gėris mūsų odai.

Cinko oksidas – apsaugo nuo saulės kenksmingų spindulių, ramina sudirgintą odą, bei gydo tokias odos problemas kaip veido raudonis. Cinko oksidas naudojamas kūdikių kosmetikoje, sudirgintai odai “nuraminti”.

Titano Dioksidas – tai pat apsaugo nuo tiesioginių saulės spindulių, suteikia apsaugą SPF 15 (gali būti daugiau ar mažiau – priklausomai nuo kiekio), atspindi šviesą.

Geležies oksidai – kosmetikoje yra naudojami sunkiųjų metalų, kurie gali būti žalingi mūsų odai, oksidacijai. Tai yra geležies oksidai sugeria ore esančius sunkiuosius metalus ir neleidžia jiems įsigerti į odą.

Baltmolis – jis dar žinomas kaip Kinijos molis. Puikiai pasidengia ant veido, absorbuojasi bei suteikia kreminės konsistencijos, sumažina blizgesį ir suteikia matinį efektą.

Magnio stearinas – atstumia vandenį, todėl suteikia galimybę mėgautis makiažu visą dieną. O taip pat absorbuoja riebalus, kas yra svarbu riebią odą turinčioms moterims – makiažas „nenubėga“.

Žėrutis (mica) – dažniausiai naudojamas kosmetikoje, nes neturi didelio blizgesio. Atspindi šviesą bei sumažina porų ir raukšlelių matomumą – o tai puiku, nes oda atrodo jaunesnė.

Ryžių milteliai – puikiai sugeria odos riebalus. Tai labai gera alternatyva ne tik riebios, bet ir sausos odos turėtojoms, nes lėtai sugeria išsiskiriančius riebalus, todėl nesausina odos, minkština odą. Suteikia matinį efektą.

Ar tokia kosmetika makiažui, su tokiomis sudėtinėmis dalimis, kuri rūpinasi ir tausoja mūsų odą, egzituoja? Kviečiu skaityti toliau: čia.


BX Minerals - natūralaus grožio pasaulis.Tęsti
...natūralaus grožio pasaulis...